مرده‌بازی، مجموعه‌ای است از کارهایی که از سال 80 تا 86 نوشته بودم و تا سال 88 ویرایش می‌کردم هر از گاهی و سال 88 به ناشر سپردمش تا این‌که در سال 91 انتشارات افراز آن را منتشر کرد.

مجموعه‌ای از بیست کار کوتاه و خیلی کوتاه است که دوست دارم به آن عنوان «داستان تجربی» را بدهم؛ تجربه‌هایی برای چگونه بیان کردن و آزمایش‌هایی برای استفاده از زبان. به نظرم تفاوت‌های بسیار کارها به لحاظ سبک، خودش بیان‌گر این کوشش باشد و دلیل بر آن.

این کتاب شاید آغاز راه من باشد و شاید پایان راه. چون نوشتن یک داستان کار محالی است که باید انجامش داد. و این دست و پنجه نرم کردن با محالات، وسوسه نه، مسئله بعضی‌هاست که از آن راه فراری ندارند و نوشتن همین‌جاهاست که شکل می‌گیرد.

 

 

یک جلسه‌ی نقد در این مدت برای کتاب برگزار شده که گزارش‌هایی از آن را

این‌جا     و      این‌جا

می‌توان خواند.

و خبرها و نوشته های دیگری درباره کتاب:   +   +   +   +   +   +     

 

 

 

/ 1 نظر / 20 بازدید
سعيده شفيعي

سلام. يادداشت شما را ديدم و تعجب كردم كه از من براي داستان ها و كتابتان نظر مي خواهيد. بله كتاب را خوانده ام و خوشبختانه توانستم روز جلسه نقد و بررسي از اهواز خودم را به قم برسونم و در آن جلسه شركت كنم. داستان اول را كه خوندم سحر شدم. زيبا و شگفت انگيز بود و البته براي من يك آرزو كه آيا خواهم توانست به اين شيوه بنويسم؟ خيال پردازي داستان هاي بعدي تنهايي همه آدمها بود ملموس و قابل باور و شما با هنرمندي تصويري زيبا از آن ساخته بوديد. زنانگي در داستان ها ي برگشت ناپذير و جريش كشي ضعيف بوداما تاثير گذار. و كلام و شيوه نگارش تكرار ها و هماهنگي هاي گوش نواز، به كاربردن زيباي «و» كه اصولا حرفي بد آهنگ و ناموزون است .... داستان قصه اي براي يك شب سرد را ماه هاي قبل فكر مي كنم كتاب شهرزاد چاپ كرده بود خواندم و اعتراف مي كنم اكه اگر برايم نگفته بودند نمي توانستم از داستان برداشت درستي بكنم.باز هم تشكر مي كنم و اميدوارم كتاب هاي آتي شما را بخوانم. خواهش ديگر اينكه در مورد داستان هايي كه در وبلاگم گذاشته ام نظر بدهيد كه قطعا به كار خواهم بست و سپاس گذار خواهم شد.